5 sposobów na modny look tego sezonu. Część 4: paznokcie

By | Maj 1, 2017

Piękne i zadbane paznokcie to obowiązkowy element każdej stylowej kreacji. Wypielęgnowane ręce dodają pewności siebie każdej kobiecie. Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować się do specjalnej okazji, czy planujemy iść do pracy, śliczne paznokcie będą doskonałym dodatkiem do wizerunku.

Manicure to podstawowy zabieg kosmetyczny, który dba nie tylko o wygląd paznokci, ale także i o ich zdrowie. Nowoczesne technologie pozwalają wykorzystywać bardzo trwałe materiały, które dają niesamowite efekty. O najciekawszych pomysłach można przeczytać w artykule „5 sposobów na modny look tego sezonu. Część 4: paznokcie”.

Manicure francuski

Francuski manicure to jeden z najbardziej popularnych wariantów stylizacyjnych do paznokci, który przez wiele lat nie wychodzi z mody. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ daje on naturalny i zadbany wygląd zarówno naturalnym paznokciom, jak i paznokciom żelowym.

Francuski styl podkreśla strukturę naturalnej płytki paznokcia. Najczęściej cały paznokieć jest powlekany lakierem o barwach beżowych lub kremowych, natomiast koniec paznokcia pokrywa się białym kolorem.

W tym sezonie można spotkać wiele innych modyfikacji stylu francuskiego, w których zamiast białego koloru stosowane są lakiery błyszczące, na przykład, zawierające brokat. Modne są także wariacje, w których zrezygnowano z naturalnych odcieni, natomiast stosowane są bardzo różne kolory do powlekania płytki paznokcia, a jego koniec zaznaczany jest między innymi kolorem czarnym.

Manicure w jednym kolorze

W tym sezonie nadal jest aktualny manicure wykonany w jednym kolorze, przy czym popularne są zarówno lakiery błyszczące, jak i matowe.

Zimna pora roku jest odpowiednim czasem na paznokcie w spokojnych i niejaskrawych kolorach, natomiast w lato najlepiej wybierać ciepłe i intensywne odcienie lakieru. Mimo wszystko, jeżeli chodzi o manicure w jednym kolorze, stylowo może wyglądać każdy dostępny odcień lakieru.

Manicure ramkowy

Manicure ramkowy na razie nie jest bardzo popularny, chociaż jest to niezwykle ciekawy pomysł na dekorowanie paznokci. Polega on na tym, że paznokieć, pomalowany lakierem o jednym kolorze, znajduje się w „ramce”, czyli podkreślony jest innym kolorem po całym obwodzie.

Taki styl bardzo ładnie podkreśla kształt paznokcia, a w zależności od zastosowanych rozwiązań kolorystycznych, może być odpowiedni i do spotkań formalnych, i do imprez w towarzystwie przyjaciółek. Jednak, najczęściej wybierane są kolory kontrastowe. Także bardzo ciekawy wygląd mają paznokcie błyszczące, otoczone precyzyjną „ramką”.

Artystyczne stylizacje paznokci

Paznokcie, stylizowane artystycznie, zazwyczaj są zdobione różnorakimi elementami dekoracyjnymi. Bardzo często są to równe wzorki, obrazki, które czasami mają tak skomplikowany wygląd, że stanowią prawdziwe dzieło sztuki.

Do zdobienia paznokci w taki sposób używane są specjalne lakiery oraz ogromna liczba gotowych wzorów oraz dodatków, na przykład, przyklejanych elementów błyszczących.

Manicure zgodnie z feng shui

Oczywiście, wiedza feng shui stosuje specjalną symbolikę, która powinna pomóc osobom w życiu codziennym. Okazuje się, że feng shui można zastosować nie tylko w wystroju mieszkania, ale także w modnej kreacji, a nawet w stylizacji do paznokci. W ostatnim przypadku stosowane jest wydzielenie palca serdecznego. Na przykład, można zastosować do paznokcia na tym palcu inny kolor lakieru, ozdobić go wzorkami albo przykleić na niego elementy błyszczące.

Podkreślenie palca serdecznego to symbol kobiety, poszukującej drugiej połówki, a także bardzo ciekawe rozwiązanie stylizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.